3.08.16

 

Kalapüük

Võistlus kestab 07:00 - 11:30. Võistluste autasustamine kell 12:00. Püük toimub lihtkäsiõnge või käsiõngega. Spinninguga, unnaga (elussöödaga) on püük keelatud. Püüda võib sillalt või paadist  (paadi olmasolul). Paremuse väljaselgitamiseks arvestatakse püütud kalade kogukaalu. Meestele, naistele ja noortele (-17a.) peetakse eraldi arvestust. Esikolmikule väärt auhinnad! Lisaks auhindadele parimatele medalid. Eraldi autasustatakse suurima kala püüdjat ja noorimat osavõtjat. Võistlused viib kohapeal läbi Koeru Kalandus- ja Matkaklubi.

 

Rannavõrkpall

Algusaeg: 10:00. Toimub eraldi võistlus meespaaridele ja segapaaridele. Võistlussüsteem selgub kohapeal olenevalt osalejate arvust. Võistlus viiakse läbi lähtudes kehtivadest rannavõrkpalli reeglitest. Nii meespaaride kui segapaaride võitajaid autasustatakse Rademari kinkekaartidega. Esikolmikule on väljapandud medalid.

 

Laskmine

Võistlus kestab 13:00-16:00. Laskevõistlus toimub õhupüssist 10m distantsilt. Laskude arv on kümme. Eraldi peetakse arvestust meestele, naistele, poistele (-14a.) ja tüdrukutele (-14a.). Iga vanusegrupi võitjale on väljapandud Rademari kinkekaart ning esikolmikule medalid. Autasustamine toimub peale laskevõistluse lõppemist.

 

Ümber järve jooks

Algusaeg 14:00. Jooksualgus võrkpalliplatside kõrvalt, lõpp lava juures. Rada on tähistatud. Jooksudistantsi pikkus on ~ 4,3 km (~1,5 km asfalttee, ~2,8 km metsatee). Toimub erladi arvestus naistele ja meestele. Võitjat autasustatakse karikaga, esimest kuute autasustatakse medalitega. Esimest kolme autasustatakse Rademari kinkekaartdega.

Eraldi selgitatakse välja Koeru parim mees ja naine.

 

Matk ümber Väinjärve

Distantsi pikkus on ~ 4,3 km (~1,5 km asfalttee, ~2,8 km metsatee).

http://www.jarvasport.ee/

Lastejooks

Algusaeg: 14:05. Jooks ümber Väinjärve mõisa, distantsi pikkus ~ 750 m. Jooksu algus ja lõpp võrkpalliplatside kõrvalt. Osaleda saavad kuni 10 aastased lapsed (10 kaasaarvatud). Peetakse eraldi arvestust poistele ja tüdrukutele. Esikohale medal, ülejäänutele diplom ja jook.

Lasteujumine

Algusaeg: 15:00. Ujumine paadisillalt ujumissillale, ujmisdistantsi pikkus ~ 100 m. Osaleda saavad kuni 10 aastased lapsed (10 kaasaarvatud). Peetakse eraldi arvestust poistele ja tüdrukutele. Esikohale medal, ülejäänutele diplom.

 

Üle järve ujumine

Algusaeg: 16:00. Start on Erivita ujumissillalt ja finis on Väinjärve suplusalas. Distantsi pikkus ~550 m. Võistlejad viiakse enne starti Ervita ujumissillale. Toimub erladi arvestus naistele ja meestele. Võitjat autasustatakse karikaga, esimest kuute autasustatkse medalitega. Esimest kolme autasustakse Rademari kinkekaartdega.

Eraldi selgitatakse välja Koeru parim mees ja naine.

 

Kanuuralli

Võistlused toimuvad ühes võistlusklassis. Võisteldakse kahekohaliste kanuudega, starditakse kaks kanuud korraga. Kõik võistlejad sõidavad esimesena ajasõidu, mille põhjal saavad edasi 8 kiiremat paatkonda veerandfinaal. Alates veerandfinaalist pääseb edasi üksnes võistlussõidu parim paatkond. Selgitatakse välja võistluste 3 parimat.  Esimest kolme autasustatakse Rademari kinkekaartdega.

 

Rannajalgpall

Rannajalgpalli mängitakse paljajalu liiva peal. Rannajalgpallis kasutatakse spetsiaalset jalgpalli, mis on jalasõbralik ja pehmem, kui tavaline jalgpall.

Võistkond 

Väinjärve Veepeo rannajalgpalliturniirile  võib meeskond registreerida 6 mängijat. Korraga on meeskonnal platsil 4 mängijat (3+ väravavaht)

Mängijate vahetused toimuvad jooksvalt ning mänguaega seiskamata.

Mängijad

Mängija ei tohi kanda mängu ajal selliseid ehteid ega muid esemeid, mis võivad vigastada teda ennast või kaasmängijaid. Alkoholijoobes mängijaid ei lubata võistlusele.
Mängitakse paljajalu, jalanõude kandmine on keelatud. Kasutada võib liigesekaitsmeid ja meditsiinilist teipi.

Mängu pikkus on  10 minutit. Kui mäng jääb normaalajal viiki, lõpetatakse mäng penaltite löömisega. Rannajalgpallis viike ei ole.

Penaltid
Penalteid lüüakse 7 meetri kauguselt väravast.

Mängu algus. Kohtunik loosib kaptenite vahel poole ja palli. Peale avavilet otse väravale lüüa ei tohi, vähemalt üks mängija peab enne palli puudutama. Lahtilöögi puhul on "müür" lubatud. Müür peab olema pallist vähemalt 5 meetri kaugusel!

Vead

Kollane kaart - hoiatus.Punane kaart - mängija peab lahkuma väljakult mängu lõpuni. Punase kaardi saanud mängija, jätab automaatselt ühe mängu vahele! Kohtunikul on õigus ebasportlikult käitunud mängija võistluselt eemaldada võistluste lõpuni.

Karistuslöök

Karistuslöögi puhul ei tohi kasutada mängijatest "müüri". Tee väravani peab olema vaba. Karistuslööki peab sooritama mängija, kellele tehti viga.
Kui mängija kellele tehti viga saab vigastada ja ei ole võimeline lööki sooritama, sooritab karistuslöögi vabalt valitud meeskonna kaaslane


Väravavaht
Väravavaht tohib mängida käega väravavahialas.
•Ei tohi käest palli jalaga lüüa, peab viskama käega.
•Maast võib palli jalaga lüüa. 
•Väravavahi käega visatud värav, mis ei ole puutunud mängijaid, ei loe.
•Samuti ei loe audist otse löödud värav.

Turniirisüsteem

8 võistkonda loositakse kahte alagruppi, kummaski alagrupis 4 võistkonda.

Alagrupi mängudes annab võit normaalajal 3 punkti, võit penaltitega 2 punkti ja kaotus 0 punkti.

Alagruppide võitjad mängivad teise alagrupi teise koha võistkonnaga poolfinaalis, mille võitja pääseb finaali. Kaotajad mängivad 3-4 koha mängu.

Ülejäänud kohtasid välja ei mängita.

 

OSALUSTASU

Osalustasu on kõikidele võistlustele Väinjärve veepeo päevapilet. Piletiinfo plakatil.

Spordialade lisainfo Jaak Tammik tel 5814 5847

 

Toimetaja: EVA LINNO